Перейти до контенту
Коростень Малин Овруч Олевськ Політика Суспільство
Олевськ Опубліковано

Житель Словечне придбав на стихійному ринку вʼялену рибу, скуштував та захворів на ботулізм

Житель Словечне придбав на стихійному ринку вʼялену рибу, скуштував та захворів на ботулізм

У Житомирській області від початку 2026 року зафіксували три випадки захворювання на ботулізм. Усі троє постраждалих – чоловіки, які їли рибу. Останній випадок стався минулого місяця на півночі Житомирської області.

Про це Житомир.info 4 травня повідомила пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекційних захворювань в області на сьогодні характеризується як стабільна та керована. З початку року було зареєстровано 3 побутових випадки захворювання на ботулізм з 3-ма постраждалими: житель м.Олевськ Коростенського району (1981 р.н.) та житель м.Бердичів (1951 р.н). Постраждалі вживали рибні консерви домашнього виробництва, що і стало причиною виникнення захворювання. Останній випадок ботулізму від 13.04.2026 року зареєстровано у мешканця с. Словечне Коростенського району (1977 р.н) через вживання риби в’яленої, придбаної на стихійному ринку с. Словечне. Перебіг хороби середньої важкості, постраждалому введено протиботулінічну сироватку, 29 квітня виписаний зі стаціонару», – розповіла речниця ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Галина Заріцька.

Читайте також — Олевськ

Усі матеріали розділу