Збірна України розгромно поступилася Румунії в першому турі Євро-2024

Збірна України провалила свій старт на чемпіонаті Європи-2024. У матчі першого туру групи E команда Сергія Реброва з великим рахунком поступилася Румунії – 0:3.

Синьо-жовті мали відчутну територіальну перевагу, але у створенні моментів при цьому не були успішними. Румунія також не створювала моментів біля воріт Андрія Луніна, але їй допоміг випадок. Голкіпер Реала невдало вибив м’яч, його перехопив Денніс Ман і віддав Ніколає Станчу, який відкрив рахунок верховим ударом з-за меж штрафного майданчика.

У час першого тайму, що залишився, швидше команда Едварда Йорданеску була ближче до другого голу, ніж її суперник – до нічиєї. Спочатку рикошет ледь не дозволив м’ячу влучити у дальній кут українських воріт, а невдовзі після подачі Станчу м’яч ледь не залетів за комір Луніну – врятувала поперечина.

Невідомо, який план Ребров мав на другу половину, але після перерви румуни шокували його команду подвійним ударом. Денис Дрегуш у контратаці протягнув м’яч, Ман його, здавалося, втратив, але Резван Марін, який набіг, влучив у дальній кут — м’яч юркнув під руками Луніна.

Третій гол не забарився. Після розіграшу кутового Ман безперешкодно увійшов до штрафного майданчика і відпасував Дрегушу під забійний удар. Надалі Румунія грала за рахунком і без особливих проблем втримала результат. Українці за весь поєдинок спромоглися лише на один удар у площину воріт Флоріна Ніце.

Заодно продовжились дві сумні серії збірної України: вона не може зберегти свої ворота сухими у всіх 12 матчах на чотирьох чемпіонатах Європи; крім того, синьо-жовті другий форум поспіль пропускають тричі у стартовому матчі.

Сьогодні свій шлях на Євро розпочнуть ще два представники групи E – Бельгія та Словаччина. Їхній поєдинок стартує о 19:00.

У другому турі Україна зіграє зі Словаччиною 21 червня. У заключному матчі групового етапу команда Реброва зустрінеться із Бельгією 26 червня.