Перейти до контенту
Коростень Малин Овруч Олевськ Політика Суспільство
Події Опубліковано

Ексдиректор держпідприємства у Житомирській області отримав підозру через незаконний видобуток габро на 71 млн грн

Ексдиректор держпідприємства у Житомирській області отримав підозру через незаконний видобуток габро на 71 млн грн

Державне підприємство, яке має спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування камʼяних порід, здійснювало роботи за межами ліцензійного контуру Бистріївського родовища на території Житомирської області.

Про це 23 червня повідомили у Національній поліції України.

“Йдеться про видобуток корисної копалини загальнодержавного значення — габро, що широко використовується у будівництві та виробництві облицювальних матеріалів. Крім того, правоохоронці встановили ще одну схему завдання збитків державному підприємству. Посадові особи продавали блоки габро за значно заниженою вартістю, оформлюючи якісну продукцію як некондиційну. Таким чином покупці отримували камінь за цінами, нижчими від ринкових, а державне підприємство недоотримувало десятки мільйонів гривень прибутку”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з висновками аудиту Державної служби геології та надр України, на території, не охопленій спеціальним дозволом на користування надрами, фігуранти незаконно видобули понад 6 200 кубічних метрів гірської породи.

Проведені експертизи підтвердили завдання державі збитків на загальну суму 71 млн грн. Зокрема, 47,3 млн грн становлять збитки від незаконного користування надрами, ще майже 23,8 млн грн — від реалізації продукції за штучно заниженими цінами.

У ході досудового розслідування правоохоронці провели обшуки, де вилучили документацію та інші докази протиправної діяльності.

Читайте також — Події

Усі матеріали розділу