Перейти до контенту
Коростень Малин Овруч Олевськ Політика Суспільство
Малин Опубліковано

Після дистанційного навчання школи Малинської громади йдуть на тижневі канікули

Після дистанційного навчання школи Малинської громади йдуть на тижневі канікули

Із понеділка, 26 січня, учні усіх закладів освіти Малинської громади з дистанційної форми навчання йдуть на канікули на один тиждень до 1 лютого.

Про це Суспільному повідомив начальник управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання Малинської міської ради Віталій Коробейник.

Посадовець розповів, що канікули у громаді запроваджують у зв’язку з рекомендаціями Міністерства освіти і науки та Кабінету міністрів.

“Дистанційна форма навчання наразі не є ефективною, оскільки відключення електроенергії відбуваються нерівномірно в різних районах. Частина дітей має можливість підключитися до навчання, частина — ні. Тому після двох тижнів дистанційного навчання ухвалили рішення про канікули. Після цього учні повернуться до очної форми навчання. Увесь пропущений матеріал буде надолужено або у весняний, або у літній період”, — сказав Віталій Коробейник.

malunshk250126 1 1Начальник управління освіти Малинської міськради Віталій Коробейник, Малинська громада, Житомирщина, 27 листопада 2025 року. Суспільне Житомир/Антоніна Глущенко

На запитання кореспондентки Суспільного щодо можливості відновлення очного навчання з огляду на підвищення температури повітря, Віталій Коробейник відповів, що вирішили дотримуватися державних рекомендацій. За його словами, харчування відновлять після повернення учнів до навчання у класах. Формат роботи педагогічних працівників у період канікул кожен керівник закладу освіти визначатиме окремо.

Також загальних рекомендацій дотримувалися заклади освіти, які працювали у приміщеннях дошкільних закладів.

Причини, через які дистанційне навчання не змогли продовжити, зі своєї точки зору пояснила Ольга Єсипчук — мама другокласниці школи-ліцею №1 Евеліни Рисай. За її словами, через перебої з електропостачанням уроки відбувалися не в повному обсязі.

“Я зверталася до відділу освіти, адже дітям фактично не проводили уроки. Вчора у нас було півтора урока, сьогодні — три із п’яти. Я особисто спілкувалася із заступником міського голови Віталієм Лукашенком, він повідомив, що ухвалили рішення з наступного тижня оголосити канікули”, — розповіла Ольга Єсипчук.

Жінка також сказала, що проводила опитування серед батьків школярів в одній із батьківських груп. За її словами, більшість відповіли, що заняття або проводять частково, або не проводять зовсім.

“Замість уроків дітям надсилають лише списки домашніх завдань для самостійного опрацювання”, — додала вона.

Наталія Парфіненко, очільниця Центру дитячої та юнацької творчості, який є позашкільним закладом, розповіла, що їхній заклад працюватиме у звичному режимі. Тут тепло, температура від 16 до 20 градусів. А ось розклад з понеділка, 26 січня, змістять ближче до ранкових годин, зважаючи на складну ситуацію зі світлом — відтак заняття триватимуть у межах світлового дня.

“Вважаю, що прийняте рішення про канікули у школах є правильним. Вихованці, які до нас приходили, розповідали, що світла не було і вони не мали змоги вчитися повноцінно на “дистанційці”, — сказала Наталія Парфіненко.

Учні Малинської школи мистецтв — теж на канікулах. Дистанційного навчання у закладі не було. Про це розповіла Анна Солоненко, виконувачка обов’язків директора школи.

“У закладі з 29 грудня тривають канікули, які ми плануємо продовжити до 1 лютого. Таке рішення ухвалене з міркувань безпеки та комфорту дітей і педагогів. Усі пропущені заняття обов’язково будуть компенсовані нашим учням у той час, коли умови дозволятимуть працювати спокійно та якісно”, — сказала Анна Солоненко.

Дистанційне навчання було запроваджене у Малинській громаді 12 січня 2026 року у зв’язку з ускладненням погодних умов. Про це на своїй сторінці 9 січня повідомила Малинська міська рада.

Читайте також — Малин

Усі матеріали розділу